به گزارش ظهرآنلاین چهارمین نشست هم اندیشی در خصوص مبارزه با مواد مخدر در محله هرندی با حضور نماینده رئیس ستاد کل مبارزه با مواد مخدر و همچنین مدیر کل مقابله با عرضه این ستاد در محل هرندی برگزار شد.

 

در این نشست ابتدا سردار نظری نماینده سردار مومنی در هرندی به معرفی هیات همراه از ستاد مبارزه با مواد مخدر پرداخت و خوش آمدگویی و قدردانی به عمل آورد.

 

در ادامه سرهنگ دست رنج مدیر کل مقابله با عرضه ستاد مبارزه با مواد مخدر در خصوص جمع آوری معتادین تا قبل از ورود کرونا از محل گزارشی ارائه کرد و بر پیشگیری، کار فرهنگی و درمانی برای معتادان تاکید کرد. وی از صدور بخش نامه ای در همین خصوص در بهمن ۹۸ خبرداد. همچنین جلسه ی هماهنگی با شهرداری تهران در خصوص جمع آوری معتادان را خوب ارزیابی کرد و در انتها قول هر گونه مساعدت به مجموعه مردمی شهید هرندی را داد.

 

در ادامه آقای مهرانگیز گزارشی از نشان میداد از سال ۹۷ به صورت تخصصی به پاکسازی محله منجر شده است ارائه داد و همچین از ادامه پاکسازی از اردبیهشت ۹۹ با حفظ پروتکل های بهداشتی ستاد ملی مبارزه با کرونا خبر داد. وی در ادامه به برخی موانع موجود برای پاکسازی کامل محله از وجود معتادان گفت. و بافت فرسوده را عامل اصلی پاکسازی نشدن به صورت کامل از سطح محله دانست و تغییر ساختار و بافت شهری در یک طرح تفضیلی توسط شهرداری را اولویت اول پاکسازی کامل منطقه دانست.

 

در ادامه آقای قهرمانی کارشناس ستاد مبارزه با مواد مخدر از جمع آوری ۷۷۰۰ معتاد از ابتدای سال ۹۹ با وجود کرونا خبر داد و گفت ۵۸۰۰ نفر از این تعداد مورد پذیرش جهت درمان قرار گرفته اند.

 

 

بعد از آن حجت الاسلام حقانی ضمن تشکر و خوش آمد گویی به اعضای ستاد مبارزه با مواد مخدر از عنایت ویژه سردار مومنی به محله هرندی ابراز خرسندی کرد و از این مهم قدردانی به عمل آورد و در ادامه گفت: سوال اصلی این است که تا چه زمانی قرار است این سیکل جمع آوری معتادان و بازگشت آن ها به محل ادامه پیدا کند؟ وی اذعان داشت که باید ریشه و منشاء این وضعیت شناسایی و خشکانده شود، ایشان منشاء را مواد فروش و قاچاقچیان محله عنوان کرد و برای دستگیری و جلب آنها نیز پیشنهاد تشکیل یک کارگزوه ویژه با اختیارات بالا جهت جلب این مفسدان ارائه کرد. و در انتها پای کار آمدن خود مردم محله را راه حل نهایی مشکلات محله هرندی عنوان کرد.

 

در ادامه جلسه مصطفی اینانلو از وضعیت قاچاقچیان مخله گزارشی ارائه کرد و گفت این ها هیچ کدام دستگیر نمیشوند و جری شده اند

 

و در پایان آقای گلستانی از طرح جدید مجموعه رونمایی کرد؛ در این طرح محله هرندی به ۸ پهنه و ۲۱ حوزه تقسیم شده است و برای هر پهنه مسئولی قرار داده شده است .

همچنین از طراحی اپلیکشنی برای جمع آوری اطلاعات خانه به خانه اطلاع داد.

 

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد