سخنگوی هیأت رئیسه مجلس در تشریح جلسه غیرعلنی امروز اظهار داشت: وزیر دفاع در این جلسه اخباری از آخرین دستاوردهای صنعت دفاعی کشور و افزایش توان بازدارندگی در مقابل تهدیدها را به اطلاع نمایندگان رساند.

به گزارش پایگاه خبری ظهرآنلاین به نقل از خانه ملت، محمدحسین فرهنگی در حاشیه نشست علنی امروز (سه‌شنبه ۳ تیرماه) مجلس شورای اسلامی با حضور در جمع خبرنگاران گفت: بنا به درخواست وزیر دفاع جلسه امروز مجلس در بخش ابتدایی به صورت غیرعلنی برگزار شد و وزیر دفاع توضیحاتی در خصوص سیاست‌های دفاعی کشور و توسعه و نوسازی صنایع دفاعی و تعاملات گسترده با بخش علمی و دانش‌بنیان ارائه کرد.

وی افزود: اخبار مرتبط با تجهیزات نوین صنعت دفاعی و افزایش توان بازدارنده کشور و برنامه‌های آتی این وزارتخانه برای سیاست دفاع فعال بخش دیگری از صحبت‌های امیرحاتمی در جلسه غیرعلنی امروز بود.

در ادامه رضا طلایی نیک، معاون پارلمانی وزارت دفاع نیز گفت: وزیر دفاع امروز از توضیحاتی در مورد تجهیزات جدید حوزه موشکی، مرزبانی، الکترونیکی و دریایی به نمایندگان ارائه کرد که باعث ارتقاء قدرت بازدارندگی کشور شده و از همین رهگذر مشاهده می‌کنیم علیرغم برخی تهدیدات کشورهای استکباری علیه جمهوری اسلامی در عمل این تهدیدات شعاری بیش نبوده است.

وی ادامه داد: بخشی از دستاوردهای دفاعی کشور با بهره‌گیری از توان بخش خصوصی و شرکت‌های دانش‌بنیان حاصل شده و ۶۱۰ شرکت دانش‌بنیان در این خصوص با ما همکاری دارند و ۶۵۰۰ قرارداد جاری با این شرکت‌ها منعقد شده است و همچنین ۶۰ هزار فرصت شغلی نیز ایجاد شده است.

معاون پارلمانی وزارت دفاع خاطر نشان کرد: ۱۸ هزار و ۵۰۰ میلیارد قرارداد در حال انعقاد با بخش خصوصی و دانش بنیان در حوزه تجهیزات پیشرفته نظامی در دستور کار است، همچنین قراردادی به ارزش ۳۵۰۰ میلیارد تومان نیز با صنایع خودروسازی در بخش تولید نیازهای این صنعت منعقد شده است.

طلایی‌نیک تصریح کرد: حق ایثارگری به بازنشستگان برای اولین بار پرداخت شده و صنایع پرداخت بازنشستگان۳ برابر افزایش یافته و ما قدردان حمایت مجلس و دولت در بودجه دفاعی کشور هستیم، همچنین مباحثی نیز توسط وزیر دفاع در خصوص انتقال پادگان‌ها به خارج از شهرها مطرح شد.

وی در بخش پایانی صحبت‌های خود گفت: توجه به صندوق بازنشستگی لشکری یکی دیگر از مطالبات وزیر دفاع از مجلس بود چرا که با فعال شدن منابع این صندوق و با بکارگیری آنها در عرصه تولید جهش خوبی در عرصه پالایشگاهی و صنایع تبدیلی نفت و پتروشیمی شاهد خواهیم بود./

پایان پیام

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد