نماینده مردم نجف آباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیشنهاد نمایندگان در نشست غیرعلنی مجلس، گفت: نمایندگان بر توقف همه طرح‌ها تا تهیه نقشه راهبردی مجلس مطابق نقشه راهبردی رهبری، تاکید کردند.

به گزارش پایگاه خبری ظهرآنلاین، ابوالفضل ابوترابی در گفت‌وگو با خانه‌ملت، در توضیح نشست غیرعلنی امروز مجلس شورای اسلامی گفت: نمایندگان در نشست امروز پیشنهاد دادند تا در مرحله نخست اولویت‌های مجلس یازدهم مشخص شود سپس در راستای اصلاح ساختار، مدل منسجمی برای نحوه اداره جلسات، پیگیری تذکرات، سوالات، طرح و لوایح تعریف شود.

نماینده مردم نجف آباد و تیران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نمایندگان در پیشنهادات خود تاکید کردند که مجلس یازدهم نباید دچار روزمرگی شود. از این رو پیشنهاد دادند تا زمانی که مدل ثابتی تعریف نشده است تمام سوال‌ها، طرح‌ها  و تحقیق و تفحص‌ها متوقف شود.

وی افزود: ما به دنبال تعبیه مدل و شکلی هستیم که موضوعات به بهترین شکل دنبال شود. بنابراین در گام نخست اولویت‌های کشور و راهکارها را مشخص می‌کنیم و نقشه راهی طبق نقشه راهبردی مقام معظم رهبری برای مجلس تهیه خواهیم کرد.

ابوترابی معتقد است: نمایندگان باید در قالب نقشه راهبردی طرح بنویسند و سوالات و تذکرات خود را مطرح و پیگیری کنند. از این رو به احتمال در هفته‌های آتی جلسات غیرعلنی دیگری برگزار می‌شود تا نمایندگان برای تدوین نقشه راه به اجماع برسند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم تاکید کرد: مجلس بر اساس دموکراسی و نقش آفرینی همه نماینده‌ها نقشه راهی را تدوین خواهد کرد و مصادیق اصلی و اولویت‌ها را طبق مدل و نقشه راه پیگیری می‌کند. اصلاح قانون آیین نامه داخلی مجلس یکی از راهکارهای تهیه نقشه راهبردی است./

پایان پیام

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد