رئیس مجلس شورای اسلامی با درخواست از مردم برای اینکه در روز طبیعت جهت کنترل بیماری کرونا بیرون از خانه‌ها نروند، درباره برنامه مجلس بعد از تعطیلات نوروز گفت: امیدواریم کار مجلس بعد از تعطیلات با پروتکل‌های مناسب شروع می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری ظهرآنلاین به نقل از ایسنا، علی لاریجانی در حاشیه بازدید از بیمارستان امام خمینی (ره) در جمع خبرنگاران با قدردانی از تیم پزشکی و پرستاری این بیمارستان برای مقابله با ویروس کرونا گفت:‌ در بازدیدی که از این بیمارستان داشتم گزارشی درباره وضعیت بیمارستان و بیماران کرونایی ارائه دادند که این نشان داد حجم زیادی از پرسنل بیمارستان با صداقت کامل و وجدان کاری بسیار بالا و با اخلاق حرفه‌ای کار می‌کنند و به بهترین نحو خدمات می‌دهند.

 

وی افزود: گزارش خوبی داده شد مبنی بر اینکه حجم زیادی از کسانی که درگیری وسیع با بیماری کرونا داشته و به اتاق آی‌سی‌یو نیاز داشتند خوب شده و بهبود یافته‌اند. این خبر خوبی است. البته که هنوز مراجعات زیاد است. از مردم می‌خواهم به پروتکل‌های مربوط به این بیماری عمل کنند و در خانه‌ها بمانند. در این چند روز اطبای مختلفی با بنده تماس گرفته و از سفرها ابراز نگرانی کردند. درست است که سفرها نسبت به سال‌های گذشته کم شده اما همین مقدار سفر هم می‌تواند ضایعاتی ایجاد کند و باعث شیوع بیشتر بیماری شود.

 

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به روز طبیعت گفت: از مردم خواهش می‌کنم در ۱۳ بدر به بیرون از منزل نروند و کار را دچار مشکل نکنند. با این کار خود و خانواده‌شان درگیر می‌شوند. امسال در روز طبیعت در خانه بمانیم و برای خود و خانواده‌تان مشکل ایجاد نکنید.

 

لاریجانی تأکید کرد: هر چند که ماندن در خانه سخت است اما کار برای کنترل بیماری آسان‌تر می‌شود. تقاضای ما این است که در ایام پیش رو سفر نکنید و در ۱۳ بدر به بیرون  از خانه نروید تا با این کارها خود و خانواده و کشور دچار مشکل نشود.

 

رئیس قوه مقننه همچنین درباره برنامه شروع به کار مجلس بعد از پایان تعطیلات نوروز گفت:‌ برنامه ما این است که کار مجلس بعد از تعطیلات شروع شود منتهی این کار با رعایت پروتکل‌های مناسب انجام می‌شود و مقداری باید نمایندگان کنترل شوند.

 

وی افزود: وضعیت مجلس ایران با سایر کشورها متفاوت بود. نمایندگان در ایام انتخابات در بین مردم بودند که این باعث گسترش این ویروس به نمایندگان شد که در همان زمان وزیر بهداشت و ستاد مبارزه با کرونا نامه‌ای نوشتند مبنی بر اینکه جلسات مجلس تشکیل نشود که درست هم بود چون ما از نمایندگان تست گرفتیم که مشخص شد درگیری نمایندگان با این بیماری قابل توجه بود. به هر حال آن‌ها معالجه و قرنطینه شدند.

 

لاریجانی ادامه داد: امیدواریم مجلس کار خودش را بعد از تعطیلات با پروتکل جدید شروع کند. ممکن است از نظر ترتیبات داخل مجلس هم مقداری تفاوت کند.

وی گفت که درباره شرایط حاد هم پیش‌بینی‌هایی مبنی بر استفاده از سیستم‌های دیجیتالی دوسویه صورت گرفته، تست اولیه این کار شده و تست دیگر فردا انجام می‌شود. این برای استفاده در شرایط غیرعادی است ولی ما امیدواریم مجلس بعد از تعطیلات کارش را شروع کند.

رئیس مجلس همچنین با اشاره به بازدیدش از روند تکمیل بیمارستان امام خمینی (ره) گفت: پیشرفت کار نسبت به سایر پروژه‌های عمرانی خوب بوده، ظرف پنج سال حدود ۸۰ درصد کار انجام شده است منتهی باید به موازات کار عمرانی فکری برای تجهیزات شود. پرسنل هم نیازهایی دارند که لازم است مورد پیگیری قرار گیرد.

وی با بیان اینکه تکمیل بیمارستان به نیازهای ارزی و امکانات ریالی محتاج است، افزود: امکانات ریالی در بودجه عمراین سال ۹۸ دیده شد که همه را تخصیص ندادند که باید از آن بخش استفاده کرد. در بخشی از بودجه عمرانی سال ۹۹ هم کمبود دارند که باید فکری شود. در بخش ارزی نیز باید جداگانه فکر شود چون بیمارستان امام خمینی (ره) بیمارستان مهم و مرجعی است که از بخش‌های مختلف کشور مراجعه کرده و خدمات سطح بالایی ارائه می‌کنند. به همین جهت لازم است از این بیمارستان به عنوان یک پروژه ملی پشتیبانی شود.

لاریجانی با قدردانی از خدمات پزشکان و پرستاران و کادر درمان گفت: وقتی کار پزشکان ایران با سایر کشورها مقایسه می‌شود به خوبی می‌توان وجدان کاری و ارزش کار آن‌ها را دید.

وی همچنین اقدامات ستاد ملی مبارزه با کرونا و وزارت بهداشت را خوب توصیف کرد و افزودک البته در برخی جاها و اجتماعات رعایت کافی صورت نگرفت ولی در کل در کنترل بیماری گام‌های موثری برداشته شد به طوری که برخی رسانه‌ها در کشورهای دیگر به آن اشاره کرده و گفتند که ایران به موقع به این بیماری توجه داشته ولی آن‌ها زمان را از دست داده و مشکلاتی برایشان ایجاد شده است.

انتهای پیام

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد